Антимонопольний комітет України (АМКУ) з подання Кабінету Міністрів почав розслідування за ознаками порушення українського законодавства про захист економічної конкуренції щодо ВАТ "Газпром" (Росія), повідомив в.о. голови відомства Микола Бараш.

"Дійсно, такий документ (розпорядження Кабміну - ІФ) перед святами надійшов минулого тижня. Сьогодні він вивчається. Вважайте, що ми починаємо (розслідування) ", - сказав М.Бараш журналістам у Києві в середу.

"Ви собі уявляєте, що ми не почнемо в такій ситуації розслідування? Такого бути не може", - наголосив глава відомства.

М.Бараш зазначив, що АМКУ дуже ретельно вивчатиме цю справу. "Розуміючи можливий рівень опонування, зокрема наших колег із Федеральної антимонопольної служби, АМКУ точно не може програти в цій ситуації - ні за змістом, ні за формою", - сказав він.

Глава українського антимонопольного відомства уточнив, що максимальні штрафні санкції за одне порушення чинним українським законодавством передбачені в розмірі до 10% річного обігу суб'єкта госпдіяльності.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України 22 квітня 2015 року ухвалив розпорядження, яким звернувся до АМКУ з приводу порушень ВАТ "Газпром" законодавства про захист економічної конкуренції.

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ планує звернутися до Європейського Союзу, щоб спільно проводити розслідування факту монополії "Газпрому" на ринках ЄС та України.