Головний гравець на газовому ринку Чехії RWE Supply & Trading, завершивши дворічний арбітражний спір щодо цін поставки газу з "Газпромом", почав нові переговори щодо перегляду умов контракту.

Як заявив в інтерв'ю Bloomberg глава підрозділу RWE з глобальних операцій і СПГ Андре Страке (Andree Stracke), його компанія знаходиться "в середині переговорів щодо перегляду ціни з "Газпромом".

"Всі інші наші контракти крім контракту з "Газпромом" приведені у відповідність з ринком. Необхідно структурне рішення, засноване на ринкових механізмах", - сказав менеджер RWE.

"Ми живемо в дуже конкурентному середовищі, і мало хто з наших клієнтів зацікавлені в довгострокових договорах. Якщо у нас є деякі довгострокові контракти, вони повинні бути індексовані на основі ринкового ціноутворення, тому що наш ринок є конкурентним. Коли клієнти, уряд, регулятори, хто завгодно платитиме за безпеку поставок, то значення довгострокових контрактів підвищиться", - зазначив А.Страке.

На думку менеджера RWE, прив'язка ціни газу до ціни вугілля є "сьогодні є єдиним життєздатним рішенням". "Вугільна прив'язка може зробити життєздатною газову генерацію. Але проблема в тому, який виробник захоче прив'язати СПГ до вугілля", - додав він.