Один з головних покупців російського газу E.ON Global Commodities SE (в 2013 році отримав 19,6 млрд кубометрів російського газу) подала новий позов до стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду цін за довгостроковими контрактами, повідомило Агентству газової інформації (АГІ) джерело, знайоме з ситуацією.

"Газпром експорт" отримав повідомлення про ініціювання арбітражного розгляду 30 квітня. Потім почалася процедура призначення арбітрів та голови арбітражного розгляду.

На цей раз переговорний процес щодо перегляду умов контракту був ініційований не покупцем, а продавцем. У жовтні минулого року "Газпром експорт" звернувся до E.ON з вимогою про перегляд ціни, який відповів зустрічною вимогою про перегляд ціни, повідомило Агентству газової інформації (АГІ) джерело в концерні.

Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв напередодні прокоментував журналістам ці переговори: "Ми недавно скорегували (контракт – ІФ), тому пора вже підвищувати. Ми вважаємо, що ціна низька. І не тільки ми, а ринкова ситуація так думає. Якщо ціни втрачають прив'язку до загальноприйнятих рівнів, то треба коригувати".

Аналогічний переговорний процес йде в даний час з Shell: у відповідь на пропозицію Shell переглянути контракт "Газпром експорт" висунув відповідну вимогу про перегляд контракту, додало джерело АГІ.

Також 6 травня "Газпром експорт" отримав вимогу про арбітраж щодо перегляду ціни контракту, ініційовану швейцарською AXPO Trading AG. В даний час в арбітражі ICC в Лугано йде процес призначення арбітрів та голови арбітражного процесу.