Акціонери Lietuvos dujos на зборах в четвер схвалили початок нової арбітражної процедури відносно ВАТ "Газпром", повідомив кореспондент агентства BNS, що був присутнім на зборах.

Найбільший акціонер Lietuvos dujos - німецький енергетичний концерн E.ON (володіє 38,9% акцій) - підтримав пропозицію міністерства енергетики Литви (17,7%) ініціювати новий позов. Представники "Газпрому" (37,06%) проголосували проти.

Lietuvos dujos ініціює новий судовий процес з метою зниження цін на газ за договором про постачання від 16 грудня 1999 року, в який згодом вносилися зміни та доповнення і який є основним діючим зараз документом, що регулює купівлю-продаж газу.

Міненерго мотивувало рішення тим, що хоча ціна на газ для Литви з 1 січня знизилася майже на 10%, проте вона все ж вища, ніж в сусідніх країнах.

На зборах також було вирішено, що генеральний директор Lietuvos dujos Вікторас Валянтукявічюс отримає повноваження провести переговори з "Газпромом" щодо зміни умов поставок. Арбітражні процедури будуть зупинені, якщо буде досягнуто сприятливої для компанії комерційної угоди з "Газпромом" і вона буде затверджена правлінням Lietuvos dujos.

У жовтні 2012 року Литва подала позов проти "Газпрому" до Стокгольмського арбітражу з вимогами на суму приблизно 1,5 млрд євро. Литва ініціює нову справу в міжнародному арбітражі проти "Газпрому", бо хоче прискорити ухвалення рішення щодо ціни на газ. "Позови найчастіше розглядаються тоді, коли вони подані окремими суб'єктами господарювання. Ми вважаємо, що попередній позов, який був пред'явлений урядом, розглядається дуже довго", - заявляв литовський прем'єр сказав Альгірдас Буткявічюс. Він вважає реальним досягнення домовленості з "Газпромом" щодо зниження ціни на 20-25%.

За умовами приватизації Lietuvos dujos і договору купівлі-продажу акцій від 2004 року, "Газпром" зобов'язався поставляти Литві газ за справедливими цінами і за формулою ціни, зазначеної в договорі про постачання газу, що діяв на той момент".