В уряді Литви заявляють, що не відмовляться від намірів отримати від "Газпрому" через Стокгольмський арбітраж компенсацію за переплату.

"Нам вдалося відокремити ці питання, і в судовому сенсі арбітраж залишається в силі, поки не буде досягнуто згоди, або поки суд не ухвалить рішення компенсувати переплату, яка була раніше (...) Ми не йдемо ні на які кроки, щоб забрати позов", - сказав міністр енергетики Литви Ярослав Неверович в інтерв'ю литовській радіостанції LRT в п'ятницю.

Він зазначив, що зниження ціни на газ - це ще не кінець переговорів Литви з "Газпромом".

"Угода (Lietuvos dujos і "Газпрому" - BNS) правильний крок, однак це не кінець переговорів - нам потрібно вирішити ще декілька питань, що залишилися - насамперед, що буде після 2015 року, коли завершиться нинішній договір про постачання з "Газпромом", і як його потрібно продовжити, як підписати новий договір", - сказав Я.Неверовіч.

В свою чергу, як заявив колишній міністр енергетики Литви Арвідас Сякмокас, який в 2012 році ініціював позов проти "Газпрому", знижка може послабити позиції Литви в Стокгольмському арбітражі.

Агентство BNS зазначає, що литовський прем'єр-міністр Альгірдас Буткявічюс заявляє, що позов проти "Газпрому" в понад 4 млрд літів в арбітражі не є об'єктом переговорів з російським концерном.

У жовтні 2012 року тодішній уряд Литви ініціював позов проти "Газпрому" на суму 5 млрд літів в Стокгольмському арбітражі, однак рішення, як повідомлялося раніше, може бути прийнято тільки в січні 2015 року. За неофіційними даними BNS, в даний час сума позову досягає приблизно 4,5 млрд літів. Уряд Литви вимагає повернути споживачам переплату на таку суму за російський газ, який поставлявся в 2004-2012 роках, на їх думку, за несправедливою ціною.

Курс літа "прив'язаний" до євро в співвідношенні 3,45223 літа за євро.