Головний гравець на газовому ринку Чехії RWE Supply & Trading CZ, добившись поступок від "Газпрому" в лютому 2014 року, хоче нового перегляду цін в 2015 і в 2016 році.

В квартальному звіті RWE повідомила: "У лютому 2014 разом з "Газпромом" ми прийшли до рішення, яке гарантує, що контракт не зашкодить нашому прибутку до наступного перегляду цін, який заплановано на червень 2016 року. Ми також домовилися розпочати ще один раунд переговорів з "Газпромом" наступного року. Наша мета - знайти довгострокове рішення, яке гарантує, що контракт не накладе на нас ніякого тягаря навіть після того, як закінчиться дія нинішнього механізму".

З 2010 по 2013 рік RWE вела затяжний арбітражний спір з "Газпромом". Рішення суду виявилося для "Газпрому" більш вигідним, ніж навіть пропозиції концерну щодо позасудового коригування контракту. "Газпром" резервував під ретроактивні виплати RWE $3,5 млрд, але суд присудив виплатити лише $1,5 млрд.

"Незважаючи на позитивне рішення, винесене в арбітражному процесі контракт змусив нас продовжувати нести збитки", - коментує рішення арбітражу RWE.

Як свідчать розрахунки Агентства газової інформації (АГІ), в 2013 році російський газ обходився RWE в $400 за тисячу кубометрів, а в 2012 році - в $500.

У квартальному звіті "Газпрому" також повідомляється, що в поточному році були переглянуті контракти зі словацькою SPP, австрійськими Gazprom Austria і Centrex, ERG, грецькою DEPA.

Також російська монополія повідомила, що в I кварталі були переглянуті ціни за контрактами з турецькими компаніями Akfel Gaz, Avrasya Gaz, Bat? Hatt?, Bosphorus Gaz, Kibar Enerji, Shell Enerji, Enerco Energi на період з початку 2014 до кінця 2015 року.