Міністерство фінансів внесло зміни в Порядок і строки митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом, яким передбачив механізми оформлення віртуального реверсу природного газу і на зберігання газу в підземних сховищах в режимі митний склад. Про це йдеться в наказі №292 від 27 лютого, зареєстрованому Міністерством юстиції 22 березня.

Так, згідно з поясненнями виконавчого директора "Укртрансгазу" Сергія Макогона, даним наказом створені законодавчі умови, що дають можливість європейським компаніям замовляти у "Укртрансгазу" послуги по зберіганню газу на період до 3 років, пишуть "Українські новини".

Нагадаємо, що закон про зміни в Митний кодекс для узгодження з законом про ринок газу набув чинності 3 березня 2016 року. Документ узаконює віртуальний реверс газу (реєстр. №3074).

Як писало DT.UA, в разі припинення транзиту російського газу через українську газотранспортну систему, у країні можуть виникнути серйозні проблеми з газовими поставками з Європи по реверсу.