Президент України Володимир Зеленський вдячний лідерам країн ЄС за допомогу Україні, але вважає справедливою критику на їхню адресу, що прозвучала під час телефонної розмови наприкінці липня з президентом США Дональдом Трампом.

"Я за кожне своє слово відповідаю. Я багато разів дякував, дякую і зараз на зустрічі з президентом Трампом сказав, що вдячний за будь-яку допомогу Україні від наших європейських лідерів, від пані Меркель, від пана Макрона і від інших. Розмова з Трампом відбувається в дуже складний період, коли Росію повернули в ПАРЄ, санкції не чинили такий сильний тиск на будівництво "Північного потоку – 2", і я говорив про це з усіма лідерами, про яких я згадав у цій розмові або про яких я не говорив", – сказав він журналістам на брифінгу в Нью-Йорку після своєї зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.

Зеленський вказав, що, наприклад, рішення про повернення РФ в ПАРЄ ухвалювалося ще до його президентства. "Воно було ухвалено європейськими країнами ще десь, мені здається, наприкінці зими", – зазначив він.

Зеленський підкреслив, що не хоче ні про кого говорити погано і всім, хто допомагає Україні, він вдячний. "Але я сказав правду, тому що "Північний потік – 2" для нас велика загроза енергетичній безпеці. Тому що ми можемо втратити з вами транзитні гроші, близько $ 3 млрд. І, на мою думку, "Північний потік" – це таке собі поступове зняття санкцій. Це моє особисте бачення, і я про нього відверто кажу. А за все інше велике спасибі", – пояснив він.

Нагадаємо, в липні 2019 року голова OMV Райнер Зеле заявив, що час запуску "Північного потоку – 2" залежить від останнього дозволу Данії, а поки проект реалізується відповідно до встановленого терміну.

Водночас заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль зазначила, що газопровід не виправдає надій Росії, оскільки на нього вже поширюється законодавство Євросоюзу.

"Північний потік – 2" мусить пройти Балтійським морем з Росії до Німеччини в обхід України, його протяжність складе 1224 км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу буде на рівні 55 млрд куб. м газу на рік.