Ще одна європейська компанія відмовилася від участі в завершенні проекту російсько-німецького газопроводу «Північний потік-2» під тиском санкцій США, передає РБК з посиланням на Politiken.

Датська консалтингова інжинірингова компанія Rambøll вийшла з проекту будівництва газопроводу «Північний потік 2», повідомляє видання.

За даними Politiken, це рішення компанія прийняла через загрозу санкцій США, вона не візьме участі у фінальній стадії будівельних робіт.

«На жаль, ми не будемо це коментувати», – заявив виданню Мортен Пейков, директор з комунікацій в Rambøll.

Ramboll – інженерна, архітектурна та консалтингова компанія, заснована в Данії в 1945 році. Згідно з сайтом компанії, в Ramboll працює 16,5 тис. осіб по всьому світу, її представництва відкриті в 35 країнах.
 
Раніше через побоювання американських санкцій проект покинула швейцарська компанія Allseas, чиї судна укладали останню ділянку «Північного потоку-2» в територіальних водах Данії.
На добудову трубопроводу було направлено два російських судна – «Фортуна» та «Академік Черський». Всього «Газпрому» залишилося добудувати близько 150 км труби.

Нагадаємо, норвезька компанія DNV GL відмовилася сертифікувати газопровід «Північний потік 2» через небезпеку потрапити під американські санкції.

Раніше повідомлялося, що Данське енергетичне агентство отримало графік подальшого будівництва «Північного потоку 2», і роботи з укладання трубопроводу планується відновити в данських водах 15 січня 2021 року.