США залишаються противниками будівництва газопроводів "Північний поток-2" і "Турецький потік", які дадуть змогу Росії обійтися без української газотранспортної системи в транспортуванні газу до Європи, заявив міністр енергетики США Рік Перрі на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у понеділок у Києві.

"США продовжують протидію "Північному потоку-2" і "Турецькому потоку". І причини дуже зрозумілі: громадяни України та Європи не повинні стати заручниками постачання енергоресурсів з одного джерела", - наголосив Р.Перрі.

За його словами, США готові працювати як партнери з Україною в енергетичній сфері.

"Ми готові підтримувати зусилля "Нафтогазу" із розділення видобутку газу від розподілу, анбандлінгу. Ми також хотіли б підтримати зусилля України із лібералізації ринку електроенергії та підвищення прозорості", - сказав міністр.

Він також відзначив останні позитивні ініціативи у сфері енергетики, зокрема в галузі розкриття геологічних даних про ділянки видобутку енергоресурсів, спрощення ліцензування.

"Усі ці заходи посилають чітке повідомлення, як уряду і приватному сектору США, так і європейським колегам України. Це свідчить про те, що Україна дуже серйозно ставиться до процесу реформування", - додав Р.Перрі.

У свою чергу глава українського уряду відзначив велику зацікавленість у такій спільній роботі, заявивши про широкий спектр можливостей для розширення співпраці в енергетичній сфері між Україною та США.

"Усе, що стосується видобутку українського газу, взаємодії в управлінні українською ГТС, поглиблення співпраці в атомній сфері й у багатьох інших сферах, де маємо абсолютно хороші можливості разом бути сильнішими", - перерахував можливі напрями для партнерства В.Гройсман.