Менеджмент

Юрій Вітренко

 

Голова правління

 

Має багаторічний досвід роботи в енергетичному секторі та інвестиційному банкінгу. З грудня 2020-го до квітня 2021-го був виконуючим обов’язки міністра енергетики України. До призначення в міністерство шість років працював у НАК "Нафтогаз України": обіймав посади директора виконавчого (2018-2020), головного комерційного директора (2016-2018), директора з розвитку бізнесу (2014-2016). На цих позиціях займався реформуванням енергетичного сектору та забезпеченням енергетичної безпеки України.
Серед найважливіших досягнень Юрія Вітренка — успішні арбітражні справи проти російського Газпрому, а також диверсифікація джерел постачання природного газу, що дозволило Україні усунути критичну залежність від РФ. Ініціював та успішно реалізував проекти зі створення конкурентоспроможного газового ринку в Україні та його інтеграції до ринку ЄС.
Юрій Вітренко також був генеральним директором інвестиційної компанії Aya Capital та головним операційним директором Фонду приватних інвестицій Amstar Europe (дочірня компанія американської інвестиційної компанії AMSTAR (2008-2010). У 2005-2006 роках працював у Лондонському офісі інвестиційного банку Merrill Lynch.
Розпочав свою кар'єру в PricewaterhouseCoopers LLC (1998-2002) на посаді старшого консультанта у відділі управління консалтингом після закінчення Київського національного економічного університету.
Має ступінь МВА міжнародної школи бізнесу INSEAD (Франція, Сінгапур).


Сергій Перелома

Перший заступник голови правління

 

Очолює напрямки співробітництва з питань транспортування і постачання природного газу, митного оформлення, реалізації газу та формування його балансів.

Має більш ніж 14‑річний досвід роботи у нафтогазовій галузі.

Фахівець у сфері фінансів та банківської справи.

Отримав освіту в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 


Ярослав Теклюк

 

Директор з юридичних питань

 

Відповідає за загальне юридичне забезпечення, взаємодію з органами влади та захист інтересів компанії в судах та інших установах.
Має більш ніж 16-річний досвід юридичної практики.
Фахівець із захисту інтересів у корпоративних спорах та судових справах у банківській, фінансовій і​ телекомунікаційній сферах, а також​ у справах про банкрутство.​​
До початку кар’єри в Нафтогазі 8 років працював в юридичній фірмі «Василь Кісіль і Партнери», у тому числі 4 роки як партнер.
Закі​нчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де здобув освіту за спеціальністю «Міжнародне право​»​.


Петер Стефанус ван Дріл

 

Директор фінансовий Групи Нафтогаз

 

Відповідає за розбудову інтегрованої корпоративної фінансової функції, визначення фінансової політки, принципів та процедур групи Нафтогаз. Також до його обов’язків входить управління процесами фінансового прогнозування та планування, забезпечення коштів для фінансування стратегічних ініціатив групи, підвищення ефективності та результативності фінансових операцій.
Петер ван Дріл – фінансист з майже 30-річним досвідом роботи на різних позиціях у Shell, починаючи з фінансового радника у дочірній компанії Billion International і закінчуючи посадою віце-президента Royal Dutch Shell з питань бухгалтерського обліку та звітності до приходу в Нафтогаз. На різних етапах своєї кар’єри працював у таких сферах як бухгалтерський облік та звітність, управління ефективністю бізнесу, бізнес-партнерство, управління цінністю, аутсорсинг фінансових та бізнес-процесів, злиття та поглинання, а також відносини з інвесторами.
Вільно володіє голландською й англійською та на хорошому рівні – німецькою і французькою мовами.
Закінчивши Коледж Томаса Мора у Гаазі, Петрус ван Дріл вивчав управління бізнесом в Університеті Еразма Роттердамського за напрямком фінансовий та економічний менеджмент. Також навчався за програмою обміну у Віденському університеті економіки та управління бізнесом.


Отто Ватерландер

Головний директор виконавчий - виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз

 

Відповідає за трансформаційні проекти групи, зокрема впровадження нової операційної моделі та дивізіональної структури управління, реалізацію крос-функціональних процесів та розробку баз даних процесів. Він також керує та бере участь в ініціативах розвитку, які спрямовані на зростання вартості компаній групи Нафтогаз, підвищення ефективності бізнесу та цінності для акціонерів.
Має 30-річний досвід роботи в різних сегментах нафтогазової галузі. Має великий досвід управління трансформацією, збільшення ефективності операційної та комерційної діяльності, а також розвитку бізнесу. Зарекомендував себе як фахівець з питань укладання та арбітражного супроводження довгострокових контрактів на ринку природного газу та СПГ.
До приходу в Нафтогаз Отто Ватерландер був старшим партнером у McKinsey & Company і брав участь в управлінні нафтогазовим напрямком на міжнародному рівні, а ще раніше - партнером з енергетичного напрямку в Booz & Company. Свою кар’єру почав у травні 1990 року в Royal Dutch Shell, де працював на різних посадах в Нідерландах та Венесуелі до кінця 1997 року.
Здобув ступінь магістра з економіки підприємства в Університеті Еразма Роттердамського; володіє голландською, англійською, німецькою та іспанською мовами.


Віталій Щербенко

 

Директор з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз

 

Забезпечує організацію та планування програм групи Нафтогаз у сфері капітальних інвестицій та непрофільних активів.

Керує процесами залучення інвестицій в проекти, пов’язані з використанням енергозберігаючих технологій, зменшенням втрат і витрат природного газу, збільшенням частини використання відновлюваних джерел енергії.

Відповідає за організацію та здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, координує кадрову політику, питання соціальної сфери та матеріально-технічного забезпечення в компанії.

Має більш ніж 20-річний досвід роботи на керівних посадах.

Отримав освіту економіста у Київському національному економічному університеті.​


Віктор Заєць

 

Директор з охорони праці, екологічної та виробничої безпеки Групи Нафтогаз


Відповідає за стратегією з питань охорони праці, довкілля, безпеки (далі – ОПДБ), реалізацію планів та оцінку ризиків у сфері ОПДБ у контексті загальної стратегії господарської діяльності Групи Нафтогаз.

Координує роботу з розроблення та впровадження політики та плану дій, необхідних для реалізації стратегії з ОПДБ, включаючи зниження ризиків виробничого травматизму, виникнення аварій, надзвичайних ситуацій та інших інцидентів у компаніях Групи Нафтогаз, в тому числі тих, що ведуть до значних правових наслідків.

Віктор Заєць має великий досвід роботи в нафтогазовій галузі. Розпочав кар'єру в 1997 році в українському науково-дослідному інституті природних газів, починаючи з інженера- технолога і закінчуючи посадою завідувача відділу підземного зберігання газу. Пізніше працював в науково-дослідному інституті нафтогазової промисловості, де реалізовував масштабні проекти з впровадження сучасних технологій на об'єктах видобутку нафти і газу та підземного зберігання газу.

Працює у Нафтогазі з 2009 року. На різних етапах своєї кар’єри відповідав за розроблення нормативної документації з питань ОПДБ, залучення інвестицій до проектів, пов’язаних з безпекою праці та екологізацією виробництв.

У 2000 році закінчив Івано-Франківський державний технічний університет нафти та газу, де здобув освіту за спеціальністю «Видобуток нафти і газу».