Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв передбачає, що Росія цієї зими може призупинити поставки природного газу до Європи через Україну для дискредитації цього маршруту і просування проекту будівництва газопроводу «Південний потік» та виведення газопроводу Opal на повну потужність.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Перший національний» у вівторок ввечері, 23 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

«У російської сторони є короткострокова мета – це газопровід Opal, який подає газ з «Північного потоку» європейським споживачам. Європейська комісія не дозволяє російській стороні використовувати його на 100%. Стратегічна мета – це «Південний потік», будівництво якого було заблоковано. Ставлячи під сумнів надійність українського транзитного маршруту, фактично шантажуючи Європу, російська сторона, можливо, досягне погодження цих двох проектів. Але, може, і не досягне», - сказав він.

Через це глава «Нафтогазу» дуже високо оцінив можливість призупинення поставок російського газу в Європу через Україну цієї зими.

«Ставки в цій грі дуже високі, але ми сподіваємося, що здоровий глузд переможе. З урахуванням загальної ситуації я б сказав, що ймовірність того, що призупинення поставок газу в ЄС буде зроблено – більша, ніж 70%», - додав глава НАК «Нафтогаз».

Як повідомлялося, Єврокомісія до середини жовтня продовжила термін прийняття рішення по використанню газопроводу OPAL і виведення з-під дії Третього енергопакету.

Нагадаємо, «Південний потік» потужністю 63 млрд кубометрів газу в рік планується прокласти через Чорне море від російського міста Анапа до болгарського міста Варна, а потім продовжити його до австрійського газового хаба в Баумгартені. Учасниками проекту морської ділянки газопроводу є «Газпром» (50%), італійська Eni - 20%, німецька Wintershall Holding і французька EDF - по 15%.

Основна претензія європейських чиновників до проекту «Південний потік» полягає в тому, що, згідно з правовими нормами Євросоюзу, постачальник енергоносіїв, в даному випадку – «Газпром», не має права контролювати доступ до трубопроводів.