НАК "Нафтогаз України" продовжує переговори з ВАТ "Газпром" про можливість покупки газу вже в третьому кварталі 2016 року, однак додаткової угоди до угод 2009 року, що дала би змогу НАК відновити придбання російського газу, поки що не укладено, повідомив глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

На прес-конференції в Києві в четвер він наголосив, що Україні для заповнення підземних сховищ газу (ПСГ) вистачить постачань лише з європейського напрямку, тому питання покупки газу в "Газпрому" є суто комерційним.

"Ціна "Газпрому" зараз трохи нижча, ніж ціна європейських постачальників", - зазначив А.Коболєв.

Він заявив, що ринок волатильний і є тенденції до зниження ціни на європейських ринках.

Глава НАК ще раз підтвердив план увійти в опалювальний сезон із запасами 14,5 млрд куб. м. "Такі запаси можна створити і без поставок від "Газпрому", - сказав А.Коболєв.

За даними "Газпрому", ціна для України на третій квартал за формулою ціни за контрактом 2009 року становить $167,57 за 1000 куб. м, однак з урахуванням калорійності А.Коболєв оцінює її приблизно в $173 за 1000 куб. м.

Запаси природного газу в ПСГ України після завершення опалювального сезону 2015/2016 роках збільшилися на 15,3%, або на 1,29 млрд куб. м - до 9,73 млрд куб. м.