У зв'язку із тим, що законодавці США планують зупинити один з найважливіших проектів Москви в Європі, трубопровід «Північний потік – 2», лобісти, які підтримують його, зайняті як ніколи. Як повідомляє Reuters, оператор газопроводу компанія Nord Stream 2 AG, власником якої є російський «Газпром», в 2020 році подвоїв витрати на лобістів в США.

З початку 2020 року на це було витрачено $1,69 млн, що більш ніж удвічі перевищує обсяг коштів, виділений на ці цілі за той же період роком раніше. За увесь 2019 рік на лобістську роботу по просуванню інтересів Nord Stream 2 було витрачено $1,84 млн, при чому за І півріччя – $ 630 000.

Видання зазначає, що з ким конкретно зустрічаються лобісти, залишається загадкою, оскільки вони не зареєстровані в Міністерстві юстиції відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA), прийнятим в 1938 році, який обмежує вплив нацистської Німеччини і комуністичної Росії в політиці США. Згідно FARA, лобісти повинні розкривати інформацію про кожну зустріч з офіційними особами США разом з матеріалами, які вони поширюють.

Замість цього лобісти Nord Stream 2 зареєструвалися відповідно до Закону про розкриття лобіювання від 1995 року, який вніс поправки в FARA, дозволивши лобістам іноземних компаній або приватних осіб повідомляти набагато менше інформації, якщо їхня робота не призначена для вигоди іноземного уряду.

Представники Nord Stream 2 і лобістських компаній не відповіли на запити про коментарі.

Нагадаємо: днями Управління із захисту конкуренції та захисту прав споживачів Польщі (UOKiK) оштрафувало російський «Газпром» на 213 млн злотих (50 млн євро).