Уряд України надав державні гарантії для залучення НАК "Нафтогаз України" у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) кредиту на суму до $300 млн.

"З метою формування стабілізаційного енергетичного фонду погодитися з пропозицією Міненерговугілля щодо надання у 2015 році державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов'язань НАК "Нафтогаз України" за кредитом ЄБРР, сума якого становить до $300 млн", - йдеться в постанові Кабміну №540 від 24 липня, оприлюдненій у понеділок.

Згідно з документом, забезпеченням за держгарантіями є природний газ, придбаний за рахунок коштів стабілізаційного енергетичного фонду, та інше належне забезпечення, заставна вартість якого становить не менше ніж 100 відсотків гарантії.

Розмір плати за надання держгарантій визначено на рівні 0,001% річних.

Як повідомлялося, ЄБРР у середині липня повідомив про можливість виділення НАК "Нафтогаз України" торговельного фінансування на суму до $300 млн для покриття фінансового розриву, що виникає в період між закупівлями і продажем природного газу. Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, близьке до переговорів, кредит може бути виділено на початку осені.

Раніше уряд України ухвалив рішення сформувати резервний фонд природного газу у розмірі $1 млрд шляхом залучення кредитів під державні гарантії. Передбачається, що кошти нададуть міжнародні фінансові організації.